Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9998
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Samorządy szkolą się w jaki sposób zarządzać oświatą

Ponad 2000 przedstawicieli samorządów związanych z oświatą wzięło udział w cyklu 19 konferencji zorganizowanych w ramach projektu "Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ostatnia, podsumowująca konferencja odbyła się 12 grudnia 2012 w Warszawie, a jej gościem specjalnym był Podsekretarz Stanu MEN Maciej Jakubowski.

Podczas spotkania Minister Maciej Jakubowski powiedział: "Decentralizacja oświaty nie jest sprawą łatwą. Samorządy muszą zacząć myśleć o oświacie strategicznie i w tym chcemy je wspierać. MEN chce pełnić funkcję doradczą, dostarczając samorządom dane i wiedzę. I temu ma też służyć dzisiejsza konferencja i cały projekt"


REKLAMA

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom jak najwięcej praktycznej, nowoczesnej wiedzy i wskazówek, zmiana podejścia do zarządzania lokalną oświatą oraz zwiększenie ich motywacji do podnoszenia własnych kompetencji.

Dorota Jastrzębska, koordynator projektu z Ośrodka Rozwoju Edukacji: "To pierwszy projekt dla samorządowców. Wcześniej projekty były kierowane wyłącznie do dyrektorów szkół i nauczycieli. Uświadomiliśmy samorządowcom, że swoimi decyzjami mogą wpływać na jakość edukacji. I to nie chodzi tylko o to, że szkoła będzie w ładnym budynku, ale o to jakie dziecko z niej wyjdzie."

Dawid Borowiak, prezes Centrum Wspierania Administracji "Pro Publico": "Organizując szereg konferencji dla samorządów, mam wrażenie, że szczególnie osoby będące blisko oświaty są gotowe na podnoszenie swoich kompetencji i rozumieją teraz swoją odpowiedzialność jaka wynika z decentralizacji oświaty. Dzięki naszemu doświadczeniu udało nam się zainteresować samorządy i nie mieliśmy trudności z rekrutacją. W ciągu dwóch miesięcy podczas 19 konferencji w 16 miastach wzięło udział ponad 2000 osób z całego kraju. "

W szkoleniach wzięli udział min: pracownicy zespołów ekonomiczno-administracyjnych szkół, pracownicy kuratoriów oświaty, dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych, pracownicy organizacji pozarządowych działających na polu edukacji, pracownicy instytucji wspomagających samorządy w realizacji zadań oświatowych oraz osoby, które chciały uzyskać merytoryczne wsparcie w rozwiązywaniu problematycznych kwestii.

Organizatorzy:

ORE - Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez MEN. Celem Ośrodka jest działanie na rzecz podnoszenia jakości edukacji, wspieranie szkół i nauczycieli www.ore.edu.pl

Centrum Wspierania Administracji "Pro Publico" jest firmą świadczącą usługi szkoleniowe i doradcze na rzecz jednostek sektora publicznego. CWA do tej pory zorganizowało ponad 2500 konferencji oraz szkoleń warsztatowych z różnego zakresu dotyczącego administracji publicznej www.cwa.pl

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 121 gości

reklama