Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9955
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Przedszkolaki z Krośniewic mówią "Stop paleniu !"

W ramach realizacji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" w krośniewickim przedszkolu w toku różnych zajęć zostały zrealizowane jego podstawowe założenia i cele.

Po spotkaniu z rodzicami (w listopadzie) nauczycielka koordynatorka tego programu Renata Zemło przeprowadziła w swojej grupie zajęcia pomagające dzieciom zrozumieć idee tego programu.

W tym celu odbyła się wycieczka po okolicy, by można było zaobserwować różnego rodzaju dymy, określić przyczyny ich wydobywania się, a tym samym ustalić ich szkodliwość i negatywny wpływ na człowieka.


REKLAMA

Dzieci zamieniły się w obserwatorów – badaczy, by potem móc narysować różne źródła dymów. Przedszkolaki zwiększyły swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego, chętnie uczyły się i śpiewały piosenkę o Dinku, przemiłym małym dinozaurze, maskotce tej akcji. Zaprojektowały własny znaczek "NIE PAL PRZY MNIE", wycinały kwiaty z kolorowego kartonu do zabaw na łące, założyły wystawę namalowanych przez siebie prac plastycznych mówiących o szkodliwości dymu papierosowego oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.

Na spotkaniu, które zakończyło program rodzice omówili wspólne sukcesy oraz trudności, jakie pojawiły się w trakcie realizacji. Dyskutowano o korzyściach dla dzieci, rodzin i przedszkola, nakreślono działania wzmacniające pozytywne efekty tego programu.

Renata Zemło


Zaświadczenie onlinenumer online: 60 gości

reklama