Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9820
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

System wynagrodzeń w firmie

Atrakcyjna płaca i pakiet wynagrodzeń w porównaniu z oferowaną przez konkurencję. Organizacja śledzi rynkowe stawki wynagrodzeń, dzięki czemu nasze płace są konkurencyjne, co ułatwia przyciąganie i zatrzymanie najlepszych pracowników.

Szkoła Języków Obcych uważa że swój sukces zawdzięcza głównie utalentowanym i silnie zmotywowanym pracownikom. To dzięki nim wyprzedza konkurencję i osiąga dobre wynik. Oferuje więc członkom swojego zespołu pakiet wynagrodzeń i świadczeń, który premiuje ich za wniesiony wkład. Celem pakietu wynagrodzeń jest propagowanie kultury efektywności. Składniki tego pakietu zachęcają pracowników podejmowania dodatkowego wysiłku. Pracownicy są premiowani za wkład wniesiony w sukces firmy, która poprzez swoją politykę wynagradzania zachęca ich, aby myśleli i działali tak, jakby byli jej właścicielami.


REKLAMA

Zindywidualizowane wynagrodzenia czyli udział w sukcesach firmy-możliwość rozwoju kariery. W pakietach dla pracowników wyższego szczebla od których w dużej mierze zależą zyski firmy, większą rolę odgrywają płace zmienne (premie pieniężne, premie motywacyjne w postaci akcji oraz akcji pracowniczych). Program opcji na akcje zapewnia pracowników udział w sukcesach przedsiębiorstwa w średnim i długim terminie.

W przypadku dyrektorów poszczególnych działów, udział akcji w pakietach wynagrodzenia całkowitego, jest tym większy im większy bezpośredni wpływ na osiągnięcia firmy.

Programy płac zmiennych ( premie z tytułu sprzedaży usług oraz premii motywacyjnych krótko i długoterminowych).

Świadczenia pracownicze, których zadaniem, jest podnoszenie poziomu życia pracowników, tj. pomoc finansowa-pożyczki na bilety okresowe-nieoprocentowane pożyczki na zakup rocznych biletów okresowych na środki transportu. Pomoc w sfinansowaniu kosztów przeprowadzki, oferowana nowym pracownikom, którzy muszą zmienić miejsce zamieszkania aby zatrudnić się w organizacji.

(...)

Pełna publikacja dostępna bezpośrednio ze stron serwisu:

otwórz (PDF)
lub prawym przyciskiem myszy: Zapisz element docelowy jako...
Do odczytu dokumentu konieczny jest np. program Adobe Reader

Barbara Krukowska


Zaświadczenie onlinenumer online: 196 gości

reklama