Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9630
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Taniec łączy ludzi

Niniejsza praca jest ukazaniem, na tle rozważań teoretycznych dotyczących tańca, który łączy ludzi, praktyk tanecznych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

To także próba usystematyzowania wiadomości na temat tańca integracyjnego, ale również ukazanie bogatego repertuaru dostępnych układów tanecznych.


REKLAMA

Praca teoretyczno - badawcza składa się z trzech części:

 • w pierwszej – przedstawione zostało tło teoretyczne pracy. Taniec łączy ludzi, gdyż w tańcu nie odczuwamy inności, na parkiecie króluje pasja. Terapia poprzez taniec bazuje na pozytywnym odziaływaniu na istotę ludzką. To metoda kreatywna i holistyczna, angażuje nie tylko fizyczne siły tancerza, ale także jego emocje, psychikę. Staje się dla człowieka sposobem wyrażania samego siebie oraz nawiązania komunikacji z otoczeniem. Daje szansę odczucia wspólnoty i łączności z innymi.
 • Część druga to analiza przeprowadzonych badań, w celu rozpoznania stanu świadomości i wiedzy wychowanków na temat tańca integracyjnego (badaniami objęto 25-cio osobową grupę wychowanków SOSW w wieku 11-20 lat).
 • W trzeciej części natomiast, znajdują się ogólne wiadomości na temat tańca integracyjnego, a także zarys programu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.

  Taniec integracyjny, jak sama nazwa wskazuje, łączy i jednoczy tych, którzy go wykonują. To wspaniała forma, która niesie z sobą wiele możliwości i w związku z tym, powinna być coraz częściej wykorzystywana w pracy z dziećmi i młodzieżą.

  (...)

  Obszerna publikacja dostępna na naszej płycie CD
  Płyta kompaktowa
  serwisu Publikacje edukacyjne

  Jolanta Wereszczyńska


 • Zaświadczenie online  numer online: 90 gości

  reklama