Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9377
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program innowacji pedagogicznej "Od pływania do ratowania"

Podstawowym zadaniem szkoły jest zapewnienie uczniom harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, wyposażenie w jak największą ilość umiejętności i wiedzy, które to w przyszłości zaowocują w swoisty sposób. Zadaniem szkoły jest również kształtowanie odpowiedzialności za własne zachowanie oraz wdrażanie do odpowiedzialności za zachowanie innych ludzi.

Każdego roku w Polsce wypadkom w wodzie i nad wodą ulega znaczna liczba osób. Utonięcia są drugą w kolejności przyczyną zgonów w wypadkach na świecie. Tylko w Europie każdego roku około 40000 osób traci życie w ten sposób. Walka z utonięciami staje się coraz istotniejsza ze względu na narastającą turystykę i mobilność ludzi poszukujących wytchnienia nad wodą.


REKLAMA

Zdarzeń tych można byłoby uniknąć gdyby osoby znajdujące się nad wodą posiadały odpowiednią wiedzę i umiejętności dotyczące zachowania się nad akwenami, występowania możliwych niebezpieczeństw, a gdy już dojdzie do wypadku, udzielenia niezbędnej pierwszej pomocy ofiarom.

Edukacja z zakresu ratownictwa wodnego to przygotowanie społeczeństwa do świadomego korzystania z akwenów wodnych, sprzętu pływającego i przygotowanie do niesienia pomocy ludziom którzy ulegli wypadkom nad wodą i poza nią.

Niniejszy program innowacji pedagogicznej pozwoli urozmaicić zajęcia wychowania fizycznego na pływalni, wyposażyć uczniów w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, ukształtować pożądane społecznie postawy młodych ludzi, a dla najbardziej zainteresowanych zainicjować drogę zawodową w tej dziedzinie.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 17 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Roman Pojasek
Publiczne Gimnazjum
w Zdzieszowicach


Zaświadczenie onlinenumer online: 84 gości

reklama