Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9376
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program wychowania fizycznego dla klas 1-3 gimnazjum

Niniejszy program z przedmiotu wychowanie fizyczne został stworzony do nowej podstawy programowej, której realizacja rozpoczęła się z dniem 01 września 2009 roku. Program ten został dostosowany do potrzeb i możliwości uczniów oraz szkoły. Założono model analityczny tego programu, a koncepcja programu opiera się na zamierzonych efektach pedagogicznych.

Tendencja we współczesnym wychowaniu fizycznym polega na odstępowaniu od opisywania procesu edukacji. Miejsce opisu zastępuje zdefiniowanie jej efektów. Tak jak podstawa programowa, program prezentuje zamierzone efekty pedagogiczne, które odnoszą się do wiedzy i umiejętności oraz pożądanych, trwałych postaw ucznia. Dlatego też program nie różnicuje wspomnianych czynników, ale skupia je w jednolitą całość.


REKLAMA

Wyróżnikiem programu jest to, że w chwili obecnej nie ma zbyt wielu dostępnych, opublikowanych programów nauczania dostosowanych do podstawy programowej oraz to, że miejsce celów ogólnych i szczegółowych zastąpiły wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej jako cele same w sobie. Cele i treści zostały poszerzone o niektóre czynniki wynikające ze specyfiki szkoły i uczniów. Wymienione aspekty czynią ten program autorskim.

Treści kształcenia zawarte są w pięciu działach - motoryka, rekreacja i sport, edukacja zdrowotna, turystyka aktywna, bezpieczeństwo i higiena osobista, a dział rekreacja i sport został poszerzony o treści ponadpodstawowe, które będą realizowane na obowiązkowych zajęciach fakultatywnych.

Program obejmuje trzy lata nauki w gimnazjum i jest kontynuacją podstawy programowej drugiego etapu kształcenia.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 26 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Roman Pojasek
Publiczne Gimnazjum
w Zdzieszowicach


Zaświadczenie onlinenumer online: 151 gości

reklama