Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9299
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program koła historycznego dla klas piątych i szóstych

Program koła historycznego przeznaczony jest dla uczniów klas piątych i szóstych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i obejmują 2 godziny lekcyjne. Program zaplanowany jest na 2 lata.

Zadaniem koła jest wyrabianie emocjonalnego stosunku do historii Ojczyzny i chrześcijańskich korzeni Europy oraz kształtowanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego. Ów emocjonalny stosunek jest niewątpliwie tak samo ważny, jak zdobyta wiedza. Poszukiwanie prawdy i poznawanie historii powinno w przyszłości pomóc młodym ludziom być świadomymi Europejczykami, Polakami i dobrymi obywatelami lokalnej społeczności.


REKLAMA

W związku z katolickim charakterem naszej szkoły zaplanowałam znaczną część zajęć poświęcić historii Kościoła oraz roli, jaką chrześcijaństwo wywarło na kształtowanie się kultury europejskiej. Kolejne treści związane będą z dziejami Bydgoszczy i okolic. Część zajęć pozostawiam do dyspozycji uczniów, aby mogli zaproponować tematy związane z własnymi zainteresowaniami historycznymi, ponieważ oprócz tych wzniosłych założeń, o których pisałam na początku, ważne jest, aby dzieci odczuwały przyjemność z samodzielnego odkrywania historii.

Program przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów zdolnych, pracowitych i systematycznych, gdyż dodatkowymi, bo nieujętymi w treściach programowych, zadaniami koła historycznego jest przygotowywanie uczniów do konkursów oraz wystawienie kilku inscenizacji historycznych związanych z omawianymi na lekcjach zagadnieniami lub świętami narodowymi.

(...)

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 15 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Beata Balinowska
Zespół Szkół Katolickich
w Bydgoszczy


Zaświadczenie onlinenumer online: 48 gości

reklama