Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9273
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Konsultacje - przygotowanie do matury z języka polskiego - program zajęć dla uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego

Język ojczysty to najważniejsze dobro kulturowe narodu, to narzędzie zdobywania wiedzy z zakresu różnych dziedzin i podstawowe narzędzie komunikowania się z różnymi odbiorcami, w różnorodnych sytuacjach i na różne tematy. Poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem ojczystym umożliwia ogólny rozwój człowieka oraz bliskie obcowanie z dobrami kulturowymi, których tworzywem jest język. Dzięki językowi można poznawać i tworzyć literaturę, która jest skarbnicą wiedzy. Dlatego trudno się dziwić, że egzamin maturalny z języka polskiego jest obowiązkowy.

Niektórym uczniom przedmiot nie sprawia żadnych problemów, ale niektórzy mają kłopoty, poza tym uczniowie mają zazwyczaj problem z organizacją samodzielnej pracy i mobilizacją. Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców jest organizowanie przez szkołę, nauczycieli konsultacji przygotowujących do matury. Mają one pomóc uczniom zdać maturę i osiągnąć jak najlepsze wyniki. Konsultacje pozwolą uczniom na przypomnienie treści zapomnianych, pogłębienie i usystematyzowanie zdobytych wiadomości oraz mają służyć mobilizacji uczniów do systematycznej, samodzielnej pracy. Mam nadzieję, że aktywny udział uczniów w zajęciach pomoże im uwierzyć we własne siły i umiejętności oraz uodpornić się na stres.

Na zajęciach skoncentruję się na najistotniejszych zagadnieniach językowych, wybranych zagadnieniach literackich i kulturowych oraz na umiejętnościach wskazanych w standardach egzaminacyjnych.

Program obejmuje II semestry. Przewidywana liczba godzin - ok. 38.

(...)

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 13 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Joanna Zając


Zaświadczenie onlinenumer online: 55 gości

reklama