Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9092
rok szkolny
2011/2012

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program nauczania z wychowania fizycznego uwzględniający nową podstawę programową dla IV etapu edukacyjnego

Propozycja realizacji nowej podstawy programowej na zajęciach z wychowania fizycznego w systemie:
- 2 godz. do realizacji w systemie klasowo-lekcyjnym
- 1 godz. w systemie zajęć do wyboru.


REKLAMA

Zachodzące zmiany w systemie organizacyjnym oświaty w kraju wzbudzają wiele kontrowersji i dyskusji, temat wprowadzenia nowej podstawy programowej zwłaszcza w realizacji programów nauczania z wychowania fizycznego wywołał wiele różnych czasami skrajnych opinii.
Naturalnie, że podchodzimy sceptycznie do zmian i nowych rozwiązań, z przyzwyczajenia i niechęci do nowych wyzwań przed którymi stają nauczyciele i pedagodzy, tak aby iść z "duchem z czasu".
Możliwości wyborów szkół, niż demograficzny, konkurencja w zawodzie i oczekiwania wśród rodziców, zmieniły charakter pracy nauczyciela, wymusza ciągłe szkolenie, doskonalenie i zwiększoną efektywność w pracy. Poprzednie metody nauczania, organizacyjna strona pracy zmieniają się i nie można stwierdzić że były złe, lecz często nie adekwatne do wspomnianych potrzeb.
Od września 2012 r wchodzi do szkół ponadgimnazjalnych, wdrożona od 2009 r na niższym etapie edukacji, nowa podstawa programowa. Aby zachować ciągłość programową każdy prowadzący zajęcia w IV etapie edukacji przed opracowaniem programu nauczania, ma obowiązek zapoznać się z podstawą programową która obowiązuje w poprzednich etapach kształcenia.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 31 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Tadeusz Karpowicz
Ośrodek Doskonalenia Metodycznego
w Głogowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 209 gości

reklama