Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
8661
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program Koła Młodego Handlowca

Celem jego działania jest rozszerzenie wiedzy ekonomicznej zdobytej podczas lekcji przedmiotów ekonomicznych, zdobycie wiedzy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zwłaszcza w branży handlowej oraz przygotowanie uczniów do udziału w konkursach o tematyce ekonomicznej.

Podczas spotkań członkowie Koła będą zdobywać wiedze przede wszystkim z zakresu: zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu i jego instrumentów, funkcjonowania rynku i gospodarki rynkowej, rynku kapitałowego i możliwości inwestowania wolnych środków finansowych, działalności banków i uzyskiwania środków na uruchomienie własnej firmy. Będą też nabywać umiejętność prowadzenia negocjacji handlowych, przygotowywania ofert handlowych i ich prezentacji czy opracowania biznesplanu.


REKLAMA

Uczestnictwo w zajęciach koła ma rozwijać u uczniów postawy przedsiębiorczości oraz aktywności w planowaniu własnej przyszłości zawodowej. Wiedza zdobyta podczas uczestnictwa w zajęciach koła oraz nabyte umiejętności mogą się okazać pomocne zarówno w dalszym kształceniu jak i w umiejętności radzenia sobie na obecnym rynku pracy oraz lepszym przystosowaniu się do wymogów rzeczywistości.

Program koła powstał z myślą o uczniach uzdolnionych i interesujących się problematyką ekonomiczną. Na zajęciach uczniowie będą mieli możliwość: odkrywania ważnych związków przyczynowo-skutkowych zachodzących w gospodarce, oceniania wpływu operacji gospodarczych na sytuację finansową podmiotu gospodarczego oraz rozwiązywania złożonych i oryginalnych zadań z zakresu zarządzania firmą.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 9 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Renata Miśkiewicz


Zaświadczenie onlinenumer online: 86 gości

reklama