Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
8570
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program własny rozwijający aktywność ruchową zapobiegający powstawaniu wad postawy ciała

Aktywność ruchowa zapewnia dziecku optymalny rozwój oraz zdrowie. Potrzeba ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym jest olbrzymia. Zadaniem przedszkola jest stworzenie podstawowych i niezbędnych warunków dla zaspokojenia ruchowych potrzeb rozwojowych dzieci.


REKLAMA

Poprzez ruch kształtujemy zaradność ruchową oraz osobowość dziecka. Kierowana aktywność fizyczna powinna być dostosowana do możliwości dziecka i odpowiadać jego potrzebom. Ruch jest wtedy skuteczny, gdy się go odpowiednio dawkuje.

Odpowiednia dawka ruchu ma przygotować dzieci do życia, wyrobić u dzieci nawyk do uprawiania gimnastyki, czynnego wypoczynku i rekreacji.

W obecnych czasach aktywność fizyczna dzieci ogranicza się do przesiadywania przed telewizorem czy też komputerem. Brak ruchu staje się przyczyną występowania wad kręgosłupa. Celem programu z zakresu aktywności ruchowej zapobiegający powstawaniu wad postawy ciała jest wyrabianie nawyków dbania o zdrowie, wyrównywanie nieprawidłowości wynikających z "dysfunkcji" kręgosłupa, oraz kształtowanie nawyku prawidłowej postawy.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 12 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Adriana Zacharska


Zaświadczenie onlinenumer online: 112 gości

reklama