Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
8521
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Po niemiecku o moim mieście

Program edukacyjny "Po niemiecku o moim mieście" jest przeznaczony dla uczniów klasy drugiej (16 osób) Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu, którzy uczą się języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym (4 godziny tygodniowo).
Program został napisany w celu poszerzenia umiejętności językowych uczniów (edukacja europejska), wzbogacenia ich wiedzy o mieście, w którym mieszkają i uczą się (edukacja regionalna) oraz umiejętności związanych z posługiwaniem się technologią komputerową i informacyjną (edukacja medialna).


REKLAMA

Poprzez studiowanie materiałów niemieckojęzycznych o Wrocławiu uczniowie wzbogacą słownictwo z zakresu języka niemieckiego, a to z kolei przyczyni się do bieglejszego posługiwania się tym językiem. Realizacja programu pozwoli także na kształtowanie tożsamości regionalnej, poznanie swoich korzeni, poszanowanie otaczającego świata, miłości do "małej ojczyzny" i otwarcia się na inne społeczności i kultury.
Niniejszy program poszerza i pogłębia wiedzę w zakresie edukacji europejskiej, regionalnej i medialnej i jest zgodny z programem wychowawczym szkoły.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 8 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Arleta Łuczak
Liceum Ogólnokształcące Nr XII
we Wrocławiu


Zaświadczenie onlinenumer online: 50 gości

reklama