Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7988
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Konkurs czytelniczy dla miłośników czteroksięgu Stepheni Meyer "Zmierzch"

Bez względu na to, jakie mamy zdanie na temat twórczości Stephenie Meyer, niezaprzeczalnym jest, iż podbiła serca wielu polskich nastolatek. Wobec tego wypadałoby choćby z racji zawodowego obowiązku przeczytać sagę "Zmierzch" doceniając okazję do promocji czytelnictwa.

Zamieszczam poniżej pytania i odpowiedzi do indywidualnego, pisemnego konkursu czytelniczego, który jest przeznaczony dla uczniów gimnazjum.


REKLAMA

Oczywiście poniższy zestaw pytań można zmodyfikować (nie ukrywam, że poświęcenia wymaga sprawdzanie i podliczanie punktów) ale przestrzegam też przed nadmiernym skracaniem, ponieważ podczas sprawdzania okazało się, że różnice między trzema pierwszymi miejscami były jednopunktowe (okazało się, że niektóre uczestniczki przeczytały książki kilka razy).

Nagrodami głównymi w konkursie i niewątpliwą atrakcją dla miłośniczek autorki będą plakaty oraz kolejne książki S.Meyer (np.Intruz).

Zachęcam do przeprowadzenia tego konkursu, ponieważ rezultaty przerastają najśmielsze oczekiwania. Jego popularność była tak duża, jak ogromne zaangażowanie rozemocjonowanych czytelniczek. Statystyka wypożyczeń i odwiedzin w bibliotece wzrosła zauważalnie.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 11 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Beata Krefta
nauczyciel biblioteki
ZKPiG w Gdańsku


Zaświadczenie onlinenumer online: 61 gości

reklama