Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7987
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Doskonały nauczyciel WF

Nauczyciele wychowania fizycznego z terenu całej Polski mogą zdobyć tytuł "Doskonałego Nauczyciela WF" w konkursie organizowanym przez program "Doskonałe Mleko w Szkole". Jest to kolejna aktywność programu propagującego zdrowy styl życia oraz aktywizującego zarówno młodzież, jak też kadrę pedagogiczną szkół.

Założenia konkursu są bardzo proste - wystarczy przeprowadzić lekcję WF kształtującą skoczność lub wytrzymałość i przesłać relację do siedziby organizatora konkursu - szczegóły podane są na stronie www.mlekowszkole.pl. W szkołach pracują wspaniali nauczyciele, którzy prowadzą wiele ciekawych zajęć - stąd pomysł organizatorów konkursu na taką formę wyłonienia doskonałych nauczycieli wychowania fizycznego. Konkurs odbywa się w dwóch etapach i w dwóch etapach odbędzie się jego rozstrzygnięcie. Laureaci, którym nadany zostanie tytuł "Doskonały Nauczyciel WF", ogłoszeni zostaną odpowiednio przed 10 marca oraz 17 czerwca 2011 roku.


REKLAMA

Biorąc udział w konkursie nauczyciele mogą wykorzystać gotowe narzędzie w postaci konspektów dwóch lekcji wychowania fizycznego - rozwijających wytrzymałość i skoczność - które są do pobrania na www.mlekowszkole.pl. Konspekty zostały przygotowane przez program "Doskonałe Mleko w Szkole" z myślą o uczniach klas IV-VI szkół podstawowych, ale wspaniale sprawdzą się również w pracy ze starszymi dziećmi i młodzieżą. Konspekty posiadają pozytywną opinię metodyczną oraz rekomendację Mistrza Świata w biegach narciarskich - Józefa Łuszczka. Zaletą konspektów jest m.in. proponowana w nich różnorodność form ruchowych i ciekawe ćwiczenia, które zapewne podniosą atrakcyjność lekcji wychowania fizycznego.

"Doskonałe Mleko w Szkole" to program, będący pierwszą tego typu inicjatywą w naszym kraju -funkcjonuje bowiem od 2000 roku. Rekomendowany jest przez Fundację "Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia", aktywnie działającą na rzecz promocji mleka w szkole. "Doskonałe Mleko w Szkole" umożliwia uczniom picie mleka, ale również oferuje ciekawe aktywności. Dotychczas skierowane były one głównie do dzieci - np. konkursy, spotkania ze sportowcami, koncerty, prelekcje. Konspekty są kolejną formą propagującą zdrowy styl życia.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Programu www.mlekowszkole.pl lub kontaktując się bezpośrednio z Fundacją: Tel.227859009. E-mail: fundacja@mlekowszkole.plZaświadczenie onlinenumer online: 186 gości

reklama