Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7958
rok szkolny
2010/2011

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Uczę się zasad ruchu drogowego

Projekt edukacyjny dla wychowania przedszkolnego.

Wiek przedszkolny to wiek zabawy dlatego dzieci przeżywają życie jako rodzaj zabawy. Są impulsywne, reagują żywo, szczególnie wtedy, gdy są opanowane gwałtownymi emocjami. Dzieci pod wpływem radości, zaskoczenia, zdziwienia zapominają o pojazdach na ulicy i o niebezpieczeństwie, jakie one mogą stanowić.

Od najmłodszych już lat dziecko jest uczestnikiem ruchu drogowego. Początkowo uczy się w rodzinie elementarnych zasad poruszania się po drogach, zdobywa pierwsze doświadczenia i informacje. Podróżowanie z rodziną różnymi środkami komunikacji pozwala na ich poznawanie, rozróżnianie i nazywanie.

W dzisiejszej dobie komunikacji z przepisami ruchu drogowego trzeba zaznajamiać się już od najmłodszych lat. Najbardziej chłonne umysły mają dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego jest to najlepszy okres do przyswajania podstawowych wiadomości z zakresu ruchu drogowego.

Projekt przedstawiony w formie nauki poprzez zabawę jest odpowiednio dostosowany pod względem merytorycznym do potrzeb i zainteresowań dzieci.

(...)


REKLAMA

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 8 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Danuta Danek


Zaświadczenie onlinenumer online: 53 gości

reklama