Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7620
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program autorski zajęć pozalekcyjnych "Airsoft"

Program zajęć pozalekcyjnych airsoft jest przeznaczony dla uczniów klas sportowo-militarnych jako forma uzupełnienia aktywności ruchowej po lekcjach. Materiał programu zawiera treści z zakresu airsoftu, topografii, łączności, technik i taktyki wojskowej przeznaczone do realizacji na zajęciach dodatkowych. Może on być także realizowany w szkole na zajęciach "dodatkowej godziny" przysposobienia obronnego lub wychowania fizycznego jako ciekawe uzupełnienie zajęć klas sportowo-militarnych.


REKLAMA

Airsoft jest to gra zespołowa wykorzystująca pneumatyczne repliki broni palnej strzelające plastikowymi kulkami o kalibrze 6 mm. Podstawowym celem w grze jest trafienie przeciwnika plastikową kulką. Scenariusze gry są fikcyjne lub naśladują historyczne działania wojenne, policyjne lub potyczki oddziałów paramilitarnych. W czasie rozgrywki obowiązuje zestaw zasad bezpieczeństwa spisanych w tzw. prawie ASG. W grach airsoftowych może uczestniczyć od kilku do kilkuset osób. Odbywają się one najczęściej w odludnych miejscach o dużej powierzchni (lasy, poligony wojskowe, puste budynki pofabryczne).
Airsoft jest źródłem pozyskiwania nowych znajomych i przyjaciół. Służy także umacnianiu wzajemnej życzliwości w poczuciu równości wszystkich miłośników. W airsoft nie ma miejsca na okazywanie jakichkolwiek niechęci wynikających z przynależności narodowych, kulturowych, religijnych, politycznych i rasowych. Niedopuszczalnym jest zatem wykorzystywanie airsoft do głoszenia czy prezentowania jakichkolwiek niechęci wobec jakiejkolwiek grupy jego miłośników.

Publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 21 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Damian Skiba
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
we Włoszczowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 77 gości

reklama