Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7529
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Projekt edukacyjny "Przyjazna szkoła"

Szkolny projekt profilaktyczno-wychowawczy realizowany w ramach ogólnopolskiej "Szkoła bez przemocy".

Z uwagi na narastające w szkole zjawisko agresji wśród uczniów podjęliśmy działania profilaktyczne w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania przemocy. W związku z powyższym przystąpiliśmy do stworzenia wewnątrzszkolnego projektu edukacyjnego mającego na celu przeciwdziałanie przemocy i agresji.

Projekt jest stworzony dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej, z racji tego, że na danym etapie edukacyjnym przemoc i agresja są zjawiskiem kojarzonym zazwyczaj z trudnym okresem dorastania. Dlatego chcemy zapobiec problemowi przemocy w naszej szkole, realizując projekt.

W pracy nad tym projektem mamy na celu dobro uczniów i poprawę warunków pracy nauczycieli.


REKLAMA

Grupę uczniów, których będą dotyczyły nasze cele to uczniowie w wieku 16 lat, pochodzący ze środowiska wiejskiego regionu grójeckiego. Są to uczniowie, którym od bardzo wczesnych lat szkolnych nie obca była bardzo ciężka praca fizyczna i brak zainteresowania ze strony rodziców, którzy nad kontakty z dziećmi przedkładali pracę w gospodarstwie sadowniczym. Na początku edukacji w naszej szkole każdego ucznia sprawdziliśmy za pomocą ankiety anonimowej. Ankieta dotyczyła predyspozycji społecznych ucznia, wiadomości na temat zasad relacji interpersonalnych oraz jego relacji z rodziną i warunków środowiskowych. Po analizie ankiet wnioski były jednoznaczne. Około 80% uczniów naszej szkole wykazało duże braki w wyżej omawianych kwestiach. Po wielu obserwacjach zauważyliśmy, że nawyki wyniesione z domu miały bardzo duży wpływ na zachowania agresywne wśród uczniów.

(...)

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 36 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Agnieszka Zalewska


Zaświadczenie onlinenumer online: 184 gości

reklama