Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7526
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program wychowawczy "Moja ojczyzno - ukochana ziemio"

Niniejszy program wychowawczy jest skierowany do uczniów gimnazjum, którzy będąc młodym i silnym pokoleniem są odpowiedzialni za przyszłość Polski jej historię, tradycję i kulturę.

Ojczyna to przedmiot patriotyzmu, który należy kochać, pielęgnować i szanować. W tym celu chcemy kształtować poczucie tożsamości kulturowej i narodowej uczniów, pobudzać do postaw patriotycznych, rozbudzać zainteresowania kulturą kraju i życiem społecznym.

Patriotyzm jest wartością uniwersalną, częścią kultury naszego narodu, którą przekazywano z pokolenia na pokolenie, istotna jest więc ciągłość tego procesu oraz sposób jego realizacji. Program "Patriotyzm - z pokolenia na pokolenie" ma więc zaszczepić postawy patriotyczne wśród uczniów, pogłębić ich tożsamość związaną z przynależnością do narodu, ukazać ważność umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz wzbudzić chęć przekazywania tych wartości kolejnym pokoleniom.

Człowiek stając się patriotą kształtuje własną tożsamość oraz wspiera swój wszechstronny rozwój, dlatego nasz program, aby rozbudzić świadomość narodową uczniów odznacza się szeroką gamą zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych na wysokim poziomie przez profesjonalna kadrę nauczycieli i wykładowców. Podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi uczestnicy będą mogli poznać wzorce i postawy patriotyzmu, które istniały dawniej oraz porównać je z wzorcami i postawą współczesnego patriotyzmu. Umożliwimy także poznanie stolicy naszego narodu, jej historii i kultury poprzez bezpośredni kontakt z tradycjami, obyczajami i symbolami Warszawy. Ponadto będziemy uczestniczyli w różnych wystawach, pokazach i festiwalach pieśni patriotycznych, które wspierają wychowanie patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych.

Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne, ich czas trwania wynosi 30 godzin, odbywać się będą raz w tygodniu, w pierwszym semestrze nauki szkolnej


REKLAMA

(...)

Pełna publikacja do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

pobierz (ZIP - 16 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Beata Łubowska


Zaświadczenie onlinenumer online: 144 gości

reklama