Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7319
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Metoda kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona

W szkole chodzi nie tylko o gromadzenie wiedzy i informacji. Szkoła powinna rozwijać wszechstronnie młodego człowieka a zatem uczyć i wychowywać. Aby czuć się dobrze i kierować swoim życiem uczeń musi prowadzić zdrowy, wolny od stresów tryb życia i ruszać się. Strach przed przemocą, chęć bycia najlepszym, trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami budzą wśród uczniów niepokój. Wzrasta liczba dzieci mających trudności w nauce, źle się zachowujących w czasie nauki dlatego należy znaleźć czas na chwilę wytchnienia, zatrzymać się na moment, aby rozluźnić ciało i umysł, wtedy zyskamy siły i energię.


REKLAMA

W związku z tym należy zastanowić się nad nowymi, twórczymi metodami, które mogłyby wzbudzić chęci do nauki, podnieść poczucie własnej wartości. Metoda kinezjologii edukacyjnej, którą zaprezentowano w tej pracy idealnie wpisuje się w propozycje programów osobistego rozwoju uczniów na każdym etapie edukacyjnym.

Niniejsza praca składa się ze wstępu i trzech rozdziałów.

W rozdziale I zamieszczono ogólną charakterystykę wybranej metody, przedstawiono sylwetkę twórcy Paula Dennisona. Zaprezentowano krótki rys historyczny kinezjologii edukacyjnej oraz omówiono metodę uwzględniając proces uczenia się.

W rozdziale II przedstawiono czynniki, które biorą udział w procesie uczenia się, którymi są: ruch, woda, tlen, pożywienie

Rozdział III zawiera opis ćwiczeń z kinezjologii edukacyjnej. Ćwiczenia przedstawiono i zilustrowano w następujących grupach: ćwiczenia wprowadzające, na przekroczenie linii środka, wydłużające i energetyzujące.

(...)

Część opisowa pracy do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:
pobierz (ZIP - 23 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

Pełna publikacja zawierająca ilustrowane propozycje ćwiczeń gimnastyki mózgu dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Elżbieta Baranowska
Szkoła Podstawowa
w Skarlinie


Zaświadczenie onlinenumer online: 142 gości

reklama