Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
7009
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Autorski program wychowawczo terapeutyczny "trzymaj się prosto"

Program wychowawczy "trzymaj się prosto" jest skierowany do wychowanków ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej jak również zasadniczej szkoły zawodowej i ma na celu wykrycie wad postawy już od najmłodszych lat. Jak donoszą najnowsze badania, największe efekty likwidowania wad postawy można osiągnąć po ich wczesnym wykryciu.
(...)
Rozwój techniki ma ogromny wpływ na nasze życie, nowe technologie sprawiają, że ludzie coraz mniej się ruszają i stają się coraz bardziej wygodni. Siedzący tryb życia obserwuje się u coraz większej liczby Polaków. Rodzice zmęczeni obowiązkami dnia codziennego wolą odpoczywać przed telewizorem niż wyjść ze swoimi dziećmi na spacer, dzieci doskonale naśladują swoich rodziców i zamiast pograć z rówieśnikami na podwórzu wolą siedzieć przed komputerem lub oglądać telewizję. Ostatnie badania są przerażające, ponieważ donoszą, że aż 70% dzieci i 80% dorosłych w Polsce ma wady postawy ciała, powstałe głównie z powodu zbyt małej aktywności fizycznej.
Działania zapobiegające powstawaniu tak dużej ilości wad postawy powinny być nie tylko ukierunkowane na wczesne wykrycie powstających wad i szybkie przeciwdziałanie ich dalszemu występowaniu poprzez wprowadzanie różnych form aktywności fizycznej u dzieci w wieku szkolnym, ale także przeciwdziałanie wadom postawy w formie edukacji prozdrowotnej rodziców i dzieci.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Marcin Jędrzejowski


Zaświadczenie onlinenumer online: 80 gości

reklama