Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
6863
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Lekcja e-learningowa "Surowce i ich rola w gospodarce światowej"

Pomysł stworzenia scenariusza lekcji learningowej powstał po ukończeniu przeze mnie kursu organizowanego przez ODN w Poznaniu "Moodle w praktyce - jak stworzyć kurs e-learningowy ?"
Zauważamy, że uczniowie znacznie chętniej wykorzystują Internet jako źródło informacji niż podręczniki czy inną literaturę. Moje lekcje, z wykorzystaniem zasobów Internetu przeznaczone są dla uczniów nauczanych indywidualnie, do pracy z uczniem zdolnym lub uczniami przygotowującymi się do egzaminu maturalnego.
W pracy z uczniem, w ramach nauczania indywidualnego lekcje e-learningowe wykorzystuję w sytuacji, kiedy z różnych powodów lekcje takie nie mogą się odbyć w sposób bezpośredni. Kontakt z uczniem odbywa się drogą mailową lub poprzez skype'a.

Przykładowa lekcja geografii dotyczy tematyki realizowanej w klasie II LO na poziomie podstawowym. Staram się w niej wskazać uczniom takie zasoby internetowe, które mogą spowodować większe zainteresowanie tematem, uatrakcyjnienie lekcji, a także pozwolą sprawdzić ich wiedzę.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Marzenna Kamińska


Zaświadczenie onlinenumer online: 50 gości

reklama