Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
6676
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Ankieta "Co z ciebie za typ ?"

Ankieta na godzinę wychowawczą w szkole podstawowej w klasach IV-VI.
Ankieta pozwala ocenić, w jaki sposób uczą się dzieci (typ wizualny, audytywny, kinestetyczny), a także dobrać odpowiednie metody nauczania, które ułatwią im naukę.

W oparciu o temat lekcji wychowawczej "Co z ciebie za typ?" moi wychowankowie - na podstawie opracowanej tabeli - dowiedzieli się, jaki styl nauki jest dla nich odpowiedni. Ich zadaniem było umieszczenie dwudziestu rzeczowników w wybranej przez siebie kolumnie: wzrokowiec (typ wizualny), słuchowiec (typ audytywny), czuciowiec (typ kinestetyczny). Uzyskane wyniki - przedstawione dzieciom - dowiodły, że większość klasy stanowią wzrokowcy. Na drugim miejscu uplasowali się słuchowcy oraz czuciowcy. Zdarzyło się, że niektóre dzieci należą do typu mieszanego: są jednocześnie wzrokowcem i słuchowcem lub wzrokowcem i czuciowcem. Wychowankowie uświadomili sobie, jak ważna jest znajomość własnego stylu uczenia się. Dzięki niemu poznali metody przyswajania wiedzy, które są najbardziej odpowiednie dla ich typu.
Temat "Co z ciebie za typ?" jest niezwykle ważny dla mnie - wychowawcy, który nieustannie poznaje swoich podopiecznych. Dzięki niemu dowiedziałam się o sposobach przyswajania wiadomości przez moich wychowanków, miałam okazję omówić je z nimi oraz zaproponować im odpowiednie metody ułatwiające naukę. Ponadto uzyskałam wskazówki, w jaki sposób realizować tematy na lekcjach języka polskiego, aby przekazywane przeze mnie wiadomości trafiały do wszystkich dzieci.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Małgorzata Frąckowiak


Zaświadczenie onlinenumer online: 118 gości

reklama