Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
6505
rok szkolny
2009/2010

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wybrane metody resocjalizacyjne w pracy pedagoga z młodzieżą niedostosowaną społecznie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szerzawach

W niniejszej pracy przedstawiłem wybrane programy i metody pracy resocjalizacyjnej i wychowawczej oraz starałem się pokazać możliwość ich wykorzystania w pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie.

Głównym celem mojej pracy było przybliżenie niektórych aspektów Treningu Zastępowania Agresji, Terapii Biofeedback, Racjonalnej Terapii Zachowania i zajęć sportowych oraz ukazanie ich utylitarnych wartości.

Zastosowanie szerokiego wachlarza metod w pracy z podopiecznymi przynieść może duże sukcesy. Każda z wymienionych metod ma określone procedury oraz dąży do określonych celów, których realizacja przynieść może trwałe i pożądane zmiany w osobowości wychowanka. Wszystkie metody i programy nie są z sobą sprzeczne i nawzajem się uzupełniają.

W pracy tej przedstawiłem również przyczyny niedostosowania społecznego, których należy szukać zarówno w środowisku rodzinnym, a także szkolnym, rówieśniczym oraz w czynnikach biopsychicznych.

(...)

Pełna publikacja...

Publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Maciej Herwart


Zaświadczenie onlinenumer online: 91 gości

reklama