Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
6219
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program innowacyjny zajęć pozalekcyjnych dla oddziału przedszkolnego "Klub Wesołej Minki"

Zabawa to ulubiona forma działalności dzieci. W wieku 6 lat możliwe jest już takie jej ukierunkowanie, aby kształtowała jak najwięcej umiejętności i zdolności dziecka, a więc w pełni wspomagała jego rozwój.
U dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego uwidaczniają się różnorodne etapy rozwojowe, jedne z nich na przykład wypowiadają się już w pełni swobodnie, inne chowają się za plecami kolegów bojąc się wymówić jakiekolwiek słowo. Są dzieci o charakterach przywódczych i takie, które całkowicie poddają się woli ogółu. Jednak każde z nich pragnie czuć się w grupie przedszkolnej dobrze, a zadaniem nauczyciela wychowawcy jest stworzyć ku temu właściwą atmosferę. Stąd też pomysł stworzenia klubu, czyli kręgu bliskich sobie osób, odnoszących się do siebie z życzliwością. W ten sposób powstał właśnie Klub Wesołej Minki. Przynależność do niego, jak już wynika z samej nazwy ma dać dzieciom poczucie całkowitej akceptacji oraz możliwość spędzenia czasu w radosny sposób.

Członkostwo w Klubie Wesołej Minki dla dzieci jest zabawą, natomiast dla nauczyciela to doskonała okazja do wielokierunkowego wspomagania ich rozwoju oraz wyrównywania szans edukacyjnych poprzez prowadzenie ćwiczeń niwelujących ewentualne zaburzenia.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Justyna Florkiewicz


Zaświadczenie onlinenumer online: 131 gości

reklama