Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
6054
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Dynamiczny rozwój sprawności fizycznej dziewcząt w wieku 14-16 lat

Stan zdrowia młodego pokolenia w naszym kraju ciągle się pogarsza. Wiąże się to nie tylko z ogólnie obniżającym się standardem życia wielu rodzin, ale także z małą ilością czasu poświęcanego na uprawianie sportu poza szkołą. Każdy nauczyciel, realizując ustalony przez siebie plan dostosowuje czas zajęć i przerw do aktywności ucznia, układa zajęcia w taki sposób, aby zachować ciągłość nauczania i doskonalenia podstawowych umiejętności. Likwidacja przedmiotowego kształcenia pozwalają na elastyczny tok skierowany na osobę ucznia. Ułożony plan pracy zapewnia każdemu uczniowi wszechstronny rozwój i doskonalenie umiejętności sportowych. Dlatego, żeby sprawdzić właściwy dobór moich ćwiczeń na lekcji wychowania fizycznego pozwoliłam sobie zestawić osiągnięcia uczennic, aby sprawdzić dynamikę ich rozwoju.
Najtrafniejszym sposobem określającym dynamikę sprawności fizycznej dzieci i młodzieży jest jej wyznaczanie poprzez badania ciągłe, które zostaną zaprezentowane w niniejszym opracowaniu.

(...)

ilustracja

Pełna publikacja zawierająca również przykładowy profil sprawności fizycznej uczennic opracowany w arkuszu kalkulacyjnym...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Małgorzata Bujak
Publiczne Gimnazjum nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu


Zaświadczenie onlinenumer online: 194 gości

reklama