Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
601
rok szkolny
2003/2004

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Etapy nauczania gry na flecie prostym

Jestem nauczycielem muzyki Szkoły Podstawowej. Pracując z dziećmi i ucząc ich gry na różnych instrumentach w tym fletach prostych postanowiłam podzielić się z zainteresowanymi moimi metodami i sposobem nauczania gry na flecie prostym. Wybrałam ten temat, aby pogłębić swoją wiedzę o fletach prostych, a także, aby udowodnić, jak ważną rolę spełnia ten instrument w procesie wychowania muzycznego w Szkole Podstawowej. W wychowaniu muzycznym często używa się sformułowania, że "muzyka uszlachetnia". Aby to hasło znalazło pełne zastosowanie w życiu ludzi, trzeba już od najmłodszych lat kształtować zamiłowanie do muzykowania.

Flet prosty ze względu na łatwość technicznego opanowania może spełniać poważną rolę w pierwszych kontaktach dziecka z muzyką. Dowodzą tego wyniki badań osiągnięte w różnych krajach, w których dzięki muzykowaniu na fletach prostych wzrósł poziom umuzykalnienia dzieci.

W trakcie gry na flecie prostym niezmiernie ważnymi zagadnieniami są problemy techniki gry, wydobycia dźwięku, co zostało przedstawione w mojej pracy.

(...)

Praca zawiera zasady gry na flecie prostym oraz wskazówki metodyczne z przykładami ćwiczeń.

Publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

mgr Mirosława Bywalec
Szkoła Podstawowa nr 3 w Rydułtowach


Zaświadczenie onlinenumer online: 105 gości

reklama