Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5878
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program własny z zakresu edukacji informatycznej dla dzieci sześcioletnich "Pierwsze kroki z komputerem"

Rozwój techniczny wywiera coraz większy wpływ na proces nauczania i wychowania. Aby należycie przygotować dzieci do życia w rozwijającym się świecie, szkoła musi wspomagać proces kształcenia technicznymi środkami dydaktycznymi.
Rozpoczęcie edukacji informatycznej wśród najmłodszych realizatorów obowiązku szkolnego podyktowane jest ich naturalnymi predyspozycjami do opanowania dużej ilości elementarnych zagadnień oraz ogromną chłonnością wiedzy.
Zabawy z komputerem ćwiczą spostrzegawczość, pamięć, myślenie, koordynację ręki i oka, koncentrację uwagi, wszystkie cechy niezbędne do nauki w szkole. Komputer wprowadza dziecko w świat informatyki rozwijając jednocześnie samodzielność, zainteresowania, dostarcza rozrywki. Nauka posługiwania się nim jest dla dzieci wyzwaniem, które chętnie podejmują, a drobne trudności raczej nie zniechęcają ich do dalszej pracy.

Program "Pierwsze kroki z komputerem" został przygotowany z myślą o dzieciach sześcioletnich. Powstał w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego. Na realizację programu przewidziana jest jedna godzina tygodniowo.
Program kładzie nacisk na kształtowanie podstawowych umiejętności edukacyjnych, takich jak słuchanie, czytanie, pisanie, liczenie, a także rozwijanie aktywności twórczej dziecka. Umożliwia przede wszystkim opanowanie fundamentalnych umiejętności w zakresie posługiwania się komputerem oraz umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.
W wychowaniu przedszkolnym podstawa programowa nie zawiera treści informatycznych, co jednak nie wyklucza możliwości wykorzystywania komputera i wprowadzania edukacji informatycznej w roli wspierającej proces wychowawczo-dydaktyczny.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Iwona Wojciechowska
Szkoła Podstawowa Nr 8
w Bełchatowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 182 gości

reklama