Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5466
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program koła języka niemieckiego przygotowującego do egzaminu gimnazjalnego

Niniejszy program został opracowany z myślą o uczniach III klas gimnazjum przystępujących do egzaminu gimnazjalnego z j. niemieckiego. Jest on ukierunkowany na usprawnienie ćwiczonych na lekcjach j. niemieckiego kompetencji językowych w zakresie pisania, czytania ze zrozumieniem, mówienia i rozumienia ze słuchu, co przyczyni się do skutecznego porozumiewania się z mieszkańcami niemieckiego obszaru językowego oraz nabierania coraz większej wprawy w wykorzystywaniu bardziej skomplikowanych struktur gramatycznych i leksykalnych.
Cele kształcące obejmują także rozwijanie umiejętności wykorzystywania przez uczniów różnego rodzaju źródeł informacji, a także efektywne samodzielne uczenie się języka obcego poprzez kształtowanie technik uczenia się, technik korzystania ze słowników, technik pozwalających na efektywizację pracy umysłowej.
Uczeń będzie miał możliwość rozszerzenia repertuaru funkcji językowych dzięki zastosowaniu na zajęciach różnego typu autentycznych materiałów, m.in.: komunikatów radiowych, krótkich wywiadów, anonsów, informacji prasowych, prospektów, przepisów kulinarnych, tekstów reklamowych, nagrań oraz tekstów naukowych.
Zajęcia kółka z j. niemieckiego nie są obowiązkowe i odbywać się będą raz w tygodniu (45 minut).


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Magdalena Niedźwiecka
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
w Krzyżu Wlkp.


Zaświadczenie onlinenumer online: 40 gości

reklama