Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5362
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Planowanie dwupoziomowe

Naprawa organizacji jest dużo trudniejsza niż wygenerowanie nowej. Autor zachęca do radykalnych zmian, pod warunkiem, iż ich celem ma być uzdrowienie organizacji, a nie wygranie wyborów, czy otrzymanie medalu za zasługi na kanwie wdrażania zmian.
Wzorcowym przykładem planowania dwupoziomowego jest planowanie rozwoju szpitala specjalistycznego. Szczebel zarządu organizacji-dyrekcja, kreuje docelowy, strategiczny i wieloletni profil działalności, w tym liczbę i charakter oddziałów oraz zakres ogólny ich usług.
Szczebel liniowy, wykonawczy to w szpitalu poziom oddziału szpitala, na którym ordynator powinien wdraża własną strategię działania w ramach strategii ogólnej, budżetu i środków w niej zawartych.

Służby administracyjno-techniczne odpowiedzialne za realizację poszczególnych funkcji zarządzania powinny opracować plany techniczno-funkcjonalne, które potem będą dostosowane do każdego z oddziałów i tam realizowane. Służby administracyjno-techniczne autor traktowałby jednak jako szczebel liniowy, wykonawczy, a nie zarządu.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Wiesław Dziergawka


Zaświadczenie onlinenumer online: 60 gości

reklama