Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5169
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program zajęć pozalekcyjnych z informatyki dla drugiego etapu edukacyjnego w szkole specjalnej dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim "Czytam i piszę z komputerem"

Żyjemy w XXI wieku, który bez wątpienia jest wiekiem dynamicznego rozwoju mediów elektronicznych. Dzisiaj praktycznie każdy ma styczność z siecią Internet lub przynajmniej o niej słyszał. Ważnym elementem w życiu młodego człowieka jest odpowiednie wprowadzenie w świat "internetowych przestworzy", gdzie strony www są niewyczerpalną skarbnicą wiedzy na każdy temat. Dzięki stronom www, a co za tym idzie dzięki językowi HTML, możemy dziś zamówić bilety do kina, rezerwować noclegi, robić zakupy oraz komunikować się między sobą. Stwarzanie uczniom warunków do pogłębiania wiedzy w posługiwaniu się technologią informacyjną to ważny element w ich samorozwoju.

Program jest to propozycją zajęć koła informatycznego dla uczniów zdolnych chcących promować działania szkoły poprzez sieć Internet. Dotyczy pracy z uczniem na poziomie szkoły podstawowej. Celem tego opracowania jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy ucznia zdobytej na lekcjach informatyki. Program został skonstruowany tak, by nauczyciel realizujący jego założenia mógł sprzyjać rozwojowi ucznia, kształtować jego umiejętność samodzielnego myślenia, wyciągania logicznych wniosków i rozwiązywania postawionych problemów. Program ten ma także na celu ujawnianie zainteresowań i kształtowanie uzdolnień młodzieży w dziedzinie informatyki.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Waldemar Pietrzak


Zaświadczenie onlinenumer online: 193 gości

reklama