Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5007
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Kraje frankofońskie - projekt edukacyjny

Dzisiaj w dobie dominacji języka angielskiego, będącego niewątpliwie nieodzownym narzędziem komunikacji, trudno zmotywować młodzież do nauki drugiego języka, a zwłaszcza języka francuskiego. Istnieje więc potrzeba uświadomienia młodzieży, że francuski jest nie tylko piękny, ale i praktyczny, że oprócz Francji istnieje na świecie wiele innych krajów, w których ludzie porozumiewają się w tym języku. Warto również wzbogacić wiedzę na temat tych krajów.

W nauczaniu bardzo pomocne są metody aktywizujące, do których należy m.in. metoda projektu. Zaletą tej metody jest większe zaangażowanie uczniów w podjęte działania, a w konsekwencji lepsze przyswojenie zdobytej wiedzy i umiejętności. Uczniowie pracują samodzielnie, mają możliwość indywidualnego, twórczego podejścia do tematu, a nauczyciel pełni jedynie funkcję doradcy i koordynatora.

W ubiegłym roku w naszej szkole zrealizowano interdyscyplinarny projekt edukacyjny pt. "Les pays francophones" (Kraje frankofońskie), który przyczynił się do uatrakcyjnienia procesu nauczania języka francuskiego w korelacji z geografią, historią i informatyką. Uczniowie klasy drugiej liceum profilowanego przygotowali prezentacje multimedialne na temat wybranych krajów frankofońskich. Podsumowanie projektu miało miejsce na lekcji "otwartej" języka francuskiego, na której uczniowie przedstawili efekty swojej pracy, dzieląc się z innymi swoją wiedzą. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a ich prezentacje były ciekawe zarówno pod względem artystycznym jak i edukacyjnym.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Beata Szczelina
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2
w Rybniku


Zaświadczenie onlinenumer online: 172 gości

reklama