Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4850
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program edukacyjno-profilaktyczny "Bądź asertywny, masz prawo..."

W ostatnim dwudziestoleciu przeprowadzono w Polsce wiele badań na temat zjawiska uzależnień, które dotyczyły głównie młodzieży. Z analizy uzyskanych informacji wynika, że co dziesiąty młody człowiek próbował już korzystać z używek (papierosy, alkohol, narkotyki). Kontakt z alkoholem czy narkotykami najczęściej miał miejsce na imprezach, w parku, na podwórku, w szkole i pod szkołą. Również w ostatnim czasie obserwujemy wzrost zachowań agresywnych u dzieci i młodzieży jak również to, że obniża się skala wieku dzieci, które borykają się z tym problemem.

Na podstawie kilkuletnich doświadczeń wychowawczych w Internatach Szkolnictwa Ponadpodstawowego w powiecie cieszyńskim zauważyłam, że młodzież borykająca się z różnorodnymi problemami, nie zawsze potrafi je prawidłowo ocenić i rozwiązać. Dlatego podjęłam się opracowania i wdrożenia programu edukacyjno-profilaktycznego, którego celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na zagrożenia wynikające z uzależnień i wpojenie im umiejętności asertywności, czyli sztuki umiejętnego odmawiania i właściwego wyboru.
Człowiek, który potrafi spokojnie, ale stanowczo odmówić jest bezpieczny, decyduje o swoim życiu, świadomie wybiera i realizuje własne cele.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Teresa Kumor
ZSR w Międzyświeciu


Zaświadczenie onlinenumer online: 113 gości

reklama