Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4798
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Zestaw ćwiczeń na utrwalenie słownictwa i ćwiczenie mówienia

Suplement do dwóch podręczników z serii Click On (3, 4) wydawnictwa Express Publishing "Additional vocabulary practice and speaking exercises for Click On series".
Proponowany zestaw ćwiczeń na odgrywanie ról (roleplays) składa się z dziesięciu modułów odpowiadającym dziesięciu rozdziałom podręczników Click On. Zawierają one ćwiczenia na odgrywanie ról oparte na tekstach z każdego rozdziału (w trzech wersjach)
Celem ćwiczeń jest utrwalenie słownictwa wprowadzanego za pośrednictwem tekstów z podręczników z serii Click On oraz ćwiczenie mówienia.
Ćwiczenia mogą być wykorzystane bezpośrednio po prezentacji nowego słownictwa bądź jako przypomnienie i powtórzenie materiału.
Wybór słownictwa do wprowadzenie może pokrywać się z intencjami autorów podręczników (słowa tłustym drukiem lub wyróżnione kolorem), może też zależeć od nauczyciela (w grupach bardziej zaawansowanych możliwe jest wprowadzenie większej ilości słownictwa).
W ramach wprowadzania słownictwa (np. stosując definicje czy objaśnienia w języku angielskim, bądź przykłady) zaleca się zapisanie nowych słów i wyrażeń na tablicy (a uczniowie w zeszytach), objaśnienie ich kontekstu oraz przećwiczenia wymowy.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Gabriela Czarnik
LO i Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego
w Cieszynie


Zaświadczenie onlinenumer online: 47 gości

reklama