Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4642
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Plan pracy Koła Humanistycznego

Cywilizacja obrazkowa, niska kultura słowa, zanikająca chęć czytania i tym podobne opinie są, niestety, często wyrażane na temat współczesnej młodzieży. Aby zaktywizować twórczo naszych uczniów, podnieść ich poczucie własnej wartości, wskazać różne sposoby spędzania wolnego czasu, przeciwdziałać szkolnej nudzie, postanowiłam rozpocząć w szkole działalność Koła Humanistycznego. Każdy uczeń oczekuje pochwały, akceptacji, aprobaty, a praca w Kole może mu je dać. Liczą się bardzo uśmiech, dobre słowo, życzliwość.

Moim celem jest, aby szkoła stała się miejscem rozwoju dla wielu uczniów, aby przygotowywała ich do twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Program Koła adresowany jest do uczniów pragnących realizować swoje zainteresowania oraz szeroko rozumianą kulturę i sztukę. Aby spopularyzować działalność Koła, proponuję takie metody pracy, by wstępowali do niego uczniowie utalentowani i by poprzez pracę w nim kształcili swoją wyobraźnię, wyzwalali w sobie twórczą aktywność. Chciałabym, aby uczestnictwo w pracach Koła było dla uczniów przyjemnością, formą pozbywania się kompleksów, zachętą do polepszania wyników w nauce. Wydaje mi się to bardzo potrzebne we współczesnym świecie pełnym różnych "pokus". Jestem przekonana, że uczeń, który będzie miał możliwość realizowania swoich planów twórczych, udziału w różnych przedsięwzięciach o charakterze artystycznym, nie będzie szukał "środków zastępczych". A zatem działalność Koła Humanistycznego może także stanowić dopełnienie programu profilaktycznego wdrażanego w naszej szkole.

Zajęcia Koła będą odbywały się w pracowni polonistycznej naszej szkoły oraz innych miejscach, stosownie do potrzeb (pracownia informatyczna, Staszowski Ośrodek Kultury, Biblioteka Pedagogiczna w Staszowie i itp.).

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Maria Jońca
Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II
w Staszowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 107 gości

reklama