Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4397
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Metoda Felicie Affolter

(...)

Prowadzenie terapii metodą Affolter nie jest łatwe. Wymaga od terapeuty połączenia wiedzy teoretycznej i praktycznych doświadczeń. Na ich podstawie musi pokierować własnym postępowaniem, trafnie ocenić czy ten rodzaj terapii jest w ogóle wskazany dla jego podopiecznego, jakie tworzywa dobrać stosownie do upodobań i możliwości dziecka, kiedy uczeń jest już w stanie samodzielnie pokierować daną czynnością, jak rozpoznać oznaki przyzwolenia na kierowanie, bądź opór, kiedy należy zrobić przerwę na chwilę wytchnienia.

Sądzę, że mimo tych wszystkich trudności, metoda jest warta bliższego poznania i oczywiście zastosowania jej w pracy terapeutycznej. Jej efektywność została potwierdzona nie tylko przez samą autorkę, ale również wielu specjalistów. Ma silną bazę teoretyczną, co pozwala na prawdziwe poznanie, zrozumienie sensu wszystkich działań. Affolter dokładnie opisuje postępowanie terapeuty, daje wiele cennych wskazówek i praktycznych uwag.

Wydaje mi się, że metoda Felicie Affolter w znaczący sposób wzbogaca repertuar pracy rehabilitacyjnej w przypadkach osób z zaburzeniami spostrzegania, a przede wszystkim umożliwia im rozwój.

(...)

Publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Katarzyna Kunicka


Zaświadczenie onlinenumer online: 76 gości

reklama