Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3986
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Scenariusze zajęć zintegrowanych dla klasy II do przeprowadzenia w pracowni komputerowej

Nauczyciel, który chce w swojej pracy z dziećmi wykorzystać komputer, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że pełny sukces osiągnie wykorzystując jedynie starannie dobrany program edukacyjny, ściśle powiązany z treściami nauczania będącymi celem zajęć.
Jeżeli nauczyciel nie wykorzystuje gotowych programów edukacyjnych i samodzielnie przygotowuje materiały do wykorzystania na zajęciach przy pomocy programów komputerowych, powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę wizualną wartość programu i jego prostą obsługę. Są to bardzo ważne czynniki ze względu na możliwości uczniów w klasach początkowych. W młodszym wieku szkolnym dziecko najlepiej przyswaja treści przekazywane za pomocą obrazów i niewielkiej ilości tekstu.
Dla uczniów mojej klasy przygotowałam materiały z wykorzystaniem programu Power Point, ponieważ spełnia on w zupełności wymienione wyżej czynniki.
W edukacji wczesnoszkolnej można również wykorzystać Internet. Przeprowadzenie lekcji z wykorzystaniem zasobów internetowych "na żywo" jest trudne, ponieważ dzieci mają trudności z wyszukiwaniem haseł w przeglądarkach. Nauczyciel może więc wcześniej wyszukać i zapisać strony internetowe potrzebne do zajęć.
Przedstawiam trzy scenariusze zajęć do przeprowadzenia w pracowni komputerowej.
W dwóch z nich wykorzystałam program Power Point do przygotowania materiałów związanych z tematyką zajęć (prezentacje niżej publikowane - przyp. red.), trzeci scenariusz to zajęcia z wykorzystaniem Internetu.

Scenariusze bez ilustracji...


REKLAMA

Publikacja archiwalna. Skrócona wersja publikacji do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Pełna wersja publikacji dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

mgr Dorota Kulesza


Zaświadczenie onlinenumer online: 43 gości

reklama