Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3911
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Jak zapobiegać wadom postawy ? - poradnik dla rodziców

Zdrowe, zgrabne, o pięknej sylwetce dziecko to marzenie wszystkich - samego dziecka, jego rodziców a także wychowawców. Czy takie będzie zależy w dużym stopniu od niego samego, od jego stylu życia ale także od nawyków jakie przekażą mu rodzice.

Obecne warunki życia niestety nie sprzyjają zdrowemu rozwojowi. Niedostatek ruchu, długie godziny przed ekranem komputera i telewizora, stres oraz zanieczyszczenie środowiska powodują, że dzieci nie zawsze rosną i rozwijają się prawidłowo.

Mała aktywność ruchowa sprawia, że mięśnie są słabsze, a układy krążenia i oddechowy mniej wydolne. Organizm dziecka staje się przez to bardziej podatny na niekorzystne zmiany. Z biegiem czasu zaczynają się pogłębiać krzywizny kręgosłupa i powstają wady postawy.

Co wtedy robimy? Najczęściej zapisujemy dziecko na gimnastykę korekcyjną. Jest to bardzo ważne. Jednak to trochę za mało. Wiem, że większość rodziców ma dużo obowiązków i jest bardzo zapracowana. Jednak w pojedynkę, bez pomocy Państwa nauczyciel gimnastyki korekcyjnej niewiele osiągnie. Tylko działanie kompleksowe może przynieść zamierzone rezultaty.

(...)

Pełna publikacja...

Publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Bożena Lech


Zaświadczenie onlinenumer online: 131 gości

reklama