Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3813
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program własny "Przedszkolak zuchem - każde dziecko ma prawo do szczęścia i sukcesu"

We wrześniu 2005 roku do rocznego planu rozwoju przedszkola eksperymentalnie wprowadziłyśmy nowy kierunek - Przedszkolak zuchem. Jego celem było zapoznanie z normami i zasadami funkcjonowania gromady zuchowej, podejmowanie konkretnych działań na rzecz otoczenia, najbliższych oraz na rzecz kształtowania własnej osobowości (samodzielności, obowiązkowości, uczynności).

Aby wzbogacić swoja wiedzę na temat pracy metodyką zuchową odbyłyśmy szereg rozmów z osobami od lat prowadzącymi gromady zuchów, uczestniczyłyśmy również w kursie na drużynowych.

Ponieważ założenia nowego kierunku sprawdziły się, a sposób jego realizacji rozbudził duże zainteresowanie wśród dzieci i zyskał uznanie wśród nauczycieli postanowiłyśmy rozbudować ten kierunek i napisać program. Na bazie nagromadzonych doświadczeń opracowałyśmy autorski program własny "Przedszkolak zuchem - każde dziecko ma prawo do szczęścia i sukcesu".

Głównym jego celem jest wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych opartych na uniwersalnych wartościach ogólnoludzkich: prawda, dobro, piękno.

Program uwzględnia treści edukacyjne wynikające z ośrodków zainteresowań, które zostały rozbudowane i poszerzone o zdobywanie sprawności. Skierowany jest do dzieci 5 i 6-letnich, z możliwością dostosowania treści i wymagań do dzieci młodszych. Powstał z myślą o nauczycielach i wychowawcach pracujących z dziećmi w przedszkolach, szkołach podstawowych, świetlicach, którzy cenią ideały ruchu harcerskiego Program własny "Przedszkolak zuchem - każde dziecko ma prawo do szczęścia i sukcesu" został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Śląskiej Chorągwi w Katowicach i dopuszczony do realizacji.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Barbara Boba
Beata Kusak
Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
w Lędzinach


Zaświadczenie onlinenumer online: 65 gości

reklama