Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3801
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program wspomagający nauczanie religii "9 Spotkań przy Sercu Jezusa"

Program pt. "9 Spotkań przy Sercu Jezusa" jest programem wspomagającym nauczanie religii na drugim etapie edukacyjnym w Szkole Podstawowej. Przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI i jest realizowany w wymiarze 1 godziny w miesiącu na wybranym poziomie.

Program składa się z 9 jednostek lekcyjnych i porusza zagadnienia związane z praktyką 9-ciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Tematyka spotkań koncentruje się na Eucharystii w kontekście objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa Świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Stworzony program ma pomóc uczniom w aktywnym i świadomym przeżywaniu spotkań z Jezusem w I Piątki Miesiąca.

Autorzy programu czują wyraźną potrzebę ukazywania tego zagadnienia, gdyż problematyka ta występuje w niewystarczającym stopniu w programach nauczania religii w klasach IV-VI Szkoły Podstawowej. Program ten pozwala uczniom pełniej odkryć i zgłębić Tajemnicę Eucharystii oraz kult Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Założone cele mają za zadanie rozpowszechnić wśród uczniów praktykę Pierwszych Piątków Miesiąca. Mają też zwrócić ich szczególną uwagę na spotkanie z Jezusem w Sakramencie Pokuty i Eucharystii, a zwłaszcza w Komunii Świętej wynagradzającej Boskiemu Sercu Jezusa.

Stworzony program koresponduje z modelem analitycznym i krytycznym, a jego treści zostały ułożone spiralnie. W programie wykorzystano różne metody aktywizujące uczniów. Przy ich pomocy przybliżono dzieciom trudną tematykę zagadnienia. Specyfiką programu jest nieustanne łączenie przekazywanych treści z życiem religijnym dzieci. Służy to pogłębianiu ich więzi z Jezusem Eucharystycznym.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

s. Małgorzata Michałowska
Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu Dolnym
Marzena Dembicka
Włocławek


Zaświadczenie onlinenumer online: 30 gości

reklama