Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3727
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program autorski gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Program gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej "W zdrowym ciele zdrowy duch" opracowany został do realizacji w klasach I-III Szkoły Podstawowej w Golczewie.
Materiał nauczania zawarty w niniejszym programie ma na uwadze harmonijny rozwój psychofizyczny i psychomotoryczny ucznia poprzez uaktywnienie jego układów: oddechowo-krążeniowego, nerwowego, kostno-stawowego i więzadłowo-mięśniowego.
Program zawiera również elementy edukacji prozdrowotnej i zakłada udział rodziców w tym trudnym przedsięwzięciu, jakim jest korygowanie wad postawy występujących u dzieci.

Warunki, w jakich żyje, uczy się i wypoczywa dziecko w dużym stopniu wpływają na jego kształt sylwetki. Wiele wad postawy powstaje na skutek niekorzystnych wpływów środowiskowych. Bez ich zmiany, bez usunięcia czynników powodujących powstanie i utrwalenie wad, niemożliwe jest osiągnięcie korekcji postawy.
Troska o harmonijny rozwój fizyczny dziecka i zapewnienie właściwych warunków do osiągnięcia dojrzałości fizycznej skłoniły mnie do napisania autorskiego programu gimnastyki korekcyjnej pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch".
Program zakłada udział rodziców w procesie korygującym wady postawy, współpracę z nauczycielem prowadzącym zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Dzięki temu, rodzice zapoznają i nauczą się ćwiczeń, będą mieli możliwość zrozumienia celowości i dokładności w czasie wykonywania zaleconych zestawów ćwiczeń.
Program pomoże mi w prowadzeniu zajęć korekcyjnych łączących w sobie zarówno elementy korekcji wad postawy, jak i zabawy ruchowej. Zestawy ćwiczeń w nim zawarte przyczynią się do zdrowego trybu życia każdego i wniesie wiele radości i zadowolenia.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Bogumiła Rudolf
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golczewie


Zaświadczenie onlinenumer online: 147 gości

reklama