Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3466
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Analiza sprawności fizycznej ucznia na podstawie konkurencji czwórboju lekkoatletycznego w klasie IV szkoły podstawowej

Rozwój dziecka nierozerwalnie związany jest z aktywnością ruchową, która zaspokaja określone potrzeby człowieka. Jako nauczyciel wychowania fizycznego ciągle staram się dostrzegać i zaspokajać potrzeby uczniów związane z ruchem. Jednak, aby ten cel osiągnąć muszę każdego ucznia rozpoznać pod względem jego indywidualnych możliwości i predyspozycji ruchowych.
Dotyczy to w szczególności uczniów po klasie trzeciej, którzy często wychowanie fizyczne kojarzyli z lekcjami na korytarzu, w często przepełnionej uczniami klasie, bez podziału na grupy chłopców i dziewcząt.
Doskonałe możliwości rozpoznania możliwości motorycznych i ruchowych uczniów w szkole podstawowej daje nauczycielowi czwórbój lekkoatletyczny.
Konkurencje czwórboju lekkoatletycznego przeprowadzam dwa razy w roku szkolnym, jesienią i wiosną. Każda konkurencja organizowana jest na osobnej lekcji, a za uzyskane wyniki uczniowie nie otrzymują ocen. Wprowadza to element rywalizacji sportowej w klasie, a także pozwala każdemu uczniowi z osobna poznać swoje mocne i słabe strony Każdy wynik zostaje przeliczony na punkty według lekkoatletycznych tabel punktowych. Lekcja wychowania fizycznego przeprowadzona w formie zawodów klasowych jest doskonałym przykładem, w jaki sposób nauczyciel może poprowadzić lekcje w sposób ciekawy i atrakcyjny dla uczniów. Suma punktów z czterech konkurencji pozwala mi na określenie poziomu sprawności fizycznej uczniów. W tym celu opracowałem pięciostopniową skalę sprawności fizycznej ucznia w oparciu o punkty czwórboju lekkoatletycznego od klasy czwartej do szóstej.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Andrzej Szyposz
Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie


Zaświadczenie onlinenumer online: 132 gości

reklama