Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3431
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Projekt edukacyjny "Wiosenne podróże po zjednoczonej Europie"

Cykl zajęć o tematyce europejskiej realizowany był w okresie od maja do czerwca 2006 roku w świetlicy szkolnej. Odbiorcami były dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Podsumowaniem programu była zabawa integracyjna dla wszystkich uczniów klas I-III podczas szkolnego Dnia Europejskiego. Realizacja zadań w przeważającej części opierała się na aktywności dzieci z wykorzystaniem różnych form pracy (zabawy, burzy mózgów, pracy w zespołach itp.) Elementy zabawy i swobodnej twórczości pozwoliły uzyskać większe zainteresowanie dzieci organizowanymi zajęciami.

Realizując powyższe zajęcia kierowano się słowami Jana Pawła II "Moje rodzime dziedzictwo nie ogranicza mnie wcale, ale pomaga odkrywać i rozumieć innych". Podczas podróży po krajach Unii Europejskiej w każdym z nich podziwiano cuda natury, perły architektury, wielkie dzieła sztuki. Poznawane były zwyczaje mieszkańców, i niezwykłe miejsca. Dlatego też celami zajęć były:
1. Poznanie państw należących do Unii Europejskiej
2. Poznanie lokalizacji tych państw i nazw ich stolic
3. Zapoznanie z historią krajów europejskich
4. poznanie zwyczajów państw europejskich
5. Kształtowanie wśród dzieci tolerancji wobec innych ludzi
6. Kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów nieagresywnych i współdziałania w grupie
7. Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań dzieci.

Podczas realizacji programu przeprowadzono szereg zajęć o charakterze interakcyjnym i plastycznym. Wraz z wychowawcą dzieci zaprojektowały i wykonały gazetki tematyczne, poznały podstawowe kroki wybranych tańców narodowych, poznały charakterystyczne zabawy krajów europejskich. Uwieńczeniem dwumiesięcznej pracy był udział w szkolnym Dniu Europejskim, podczas którego dzieci ze świetlicy wraz ze swoimi kolegami z klas I-III mogli pochwalić się zdobytą wiedzą biorąc udział w przygotowanych konkursach i zabawach tematycznych. Głównym celem jaki udało się zrealizować podczas Dnia Europejskiego była umiejętność kojarzenia istotnych informacji dotyczących państw Unii Europejskiej oraz wykorzystania tej wiedzy w praktyce, a także umiejętność współpracy i zgodnego współdziałania w grupie.

Podczas realizacji programu dzieci doskonale się bawiły, a przez zabawę zdobywały i poszerzały swoją wiedzę, a zdobyte umiejętności zaprezentowały podczas Szkolnego Dnia Europejskiego.

(...)

Pełna publikacja wraz z konspektem zajęć Dnia Europejskiego dla dzieci z klas I-III...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Agnieszka Białożyt
Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
w Chrzanowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 78 gości

reklama