Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3405
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program kółka religijnego "Jan Paweł II - wychowawca i przyjaciel dzieci"

Papież Jan Paweł II swoim życiem i postawą uczył jak stawać się lepszym. Wskazywał drogę do Boga. Był wielkim humanistą stawiającym człowieka jako osobę na pierwszym miejscu, mającym na względzie jego dobro, szacunek i godność. Był wielkim orędownikiem pokoju na świecie. Jednoczył ludzi różnych ras, kultur, stanów, przekonań i religii.

Ojciec Święty to wielki patriota, zawsze żywo interesował się co dzieje się w naszej ojczyźnie. Duchowy przywódca naszego narodu, który przychodził z pomocą w najtrudniejszych chwilach, przynosił pokój, radość i nadzieję. Swoją skromnością i mądrością wzbudzał szacunek innych, a głoszone przez niego wartości rozumiane były wszędzie.

Jan Paweł II bardzo kochał dzieci. Jak chyba żaden z Jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodził naprzeciw dzieciom, stawał w ich obronie, doceniał ich znaczenie w ewangelizacji - a przede wszystkim je kochał - a one Jego kochają, radosne, zawsze bliskie.

Na drodze do osiągania celów wychowawczych stawiane są zwykle wzory postępowania i zachowania. Dzieci potrzebują autorytetów, a takim autorytetem był i jest Ojciec Święty Jan Paweł II.

Nasza szkoła nie ma patrona i postanowiliśmy poczynić starania, aby naszym patronem został Jan Paweł II. Postanowiliśmy, że praca wychowawcza naszej szkoły zostanie oparta na nauczaniu Papieża Jana Pawła II. Wartości obowiązujące w naszej placówce ujęliśmy w ponadczasowe i uniwersalne pojęcia: wiary, nadziei i miłości.

Aby te wartości realizować należy przybliżyć naszym wychowankom pontyfikat i naukę Ojca Świętego. Działania w tym kierunku ujęłam w program " Jan Paweł II wychowawca i przyjaciel dzieci", który będę realizowała na zajęciach pozalekcyjnych z uczniami kl. IV-VI. Działania będą prowadzone w sposób celowy i zaplanowany, aby w pozytywny sposób oddziaływały na ich uczestników i pozwalały osiągnąć zamierzone cele.

Papież w Łowiczu w 1999r. powiedział do nauczycieli i wychowawców: "Młodzi was potrzebują. Oni szukają wzorów, które są dla nich punktem odniesienia. Oczekują odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań jakie nurtują ich umysły i serca (...)"

Mam nadzieję, że poprzez realizację programu Jan Paweł II - człowiek wielkiej wiary i zaufania Bogu będzie ideałem i wzorem moralnym, do którego będą zmierzać uczniowie i nauczyciele.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Beata Nowak
Szkoła Podstawowa w Będargowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 37 gości

reklama