Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3247
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Autorski program czytelniczy "Książka i Ja"

Założenia programu

Ważnym źródłem wiedzy wykorzystywanym w procesie dydaktyczno-wychowawczym jest książka. Przekazuje ona wiedzę o świecie, wpływa na wolę i uczucia, kształtuje postawy życiowe i charakter. Pomaga kształtować zasady społeczno-moralne dziecka, budzi jego przeżycia estetyczne. Może również stać się drogowskazem i przyjacielem dziecka.

Program czytelniczy "Książką i Ja" powstał aby wykorzystać powyższe korzyści płynące z obcowania z książką w pracy dydaktyczno-wychowawczej świetlicy szkolnej. Zgodnie z przyjętymi założeniami planowe oddziaływanie nauczyciela w czasie zajęć świetlicowych ma wzbudzić w dziecku zainteresowanie książką, wyrobić umiejętności wyboru i oceny książki oraz ukształtować pozytywne motywacje do sięgania po lektury.

Ponieważ przede wszystkim to rodzina kształtuje zainteresowania i styl bycia dziecka część z zaplanowanych działań adresowanych jest do rodziców. Działania te mają uświadomić jaką rolę odgrywa książka w rozwoju intelektualnym dziecka oraz zachęcić rodziców do głośnego czytania dzieciom.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Zdzisława Ochorok


Zaświadczenie onlinenumer online: 85 gości

reklama