Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3098
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Warsztaty integracyjne dla klas I gimnazjalnych

Warsztaty integracyjne pod hasłem "Nasza szkoła da się lubić" organizujemy dla klas pierwszych gimnazjum w październiku każdego roku szkolnego. Składają się one z dwóch części: zajęć integrujących i zajęć przedmiotowych, trwających w sumie trzy godziny.

Celem Warsztatów są działania wpływające na adaptację uczniów klas pierwszych w ich nowej szkole, poznanie nauczycieli w sytuacji pozalekcyjnej, zapoznanie się z rówieśnikami z innych klas podczas wspólnej pracy i zabawy. Przeprowadzane zajęcia pokazują również przedmioty z innej niż typowa lekcja perspektywy. Zajęcia prowadzone są przy ścisłej współpracy pedagogów specjalnych i nauczycieli przedmiotów.

W bieżącym roku szkolnym zaprezentowałyśmy nasze przedsięwzięcie koleżankom z innych placówek i studentom. Warsztaty zostały bardzo wysoko ocenione (...)

Pełna publikacja zawierająca scenariusz warsztatów oraz przykładowe scenariusze lekcji (z geografii, z wychowania fizycznego oraz lekcji wychowawczej) do pobrania bezpośrednio ze stron serwisu:

ściągnij (ZIP - 27 KB)
Program WinZip 8.0 dostępny w Pomocy

mgr Mariola Dębowska-Zielińska
mgr Małgorzata Gadomska
Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 4 w Krakowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 99 gości

reklama