Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2969
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Projekt edukacyjny "Spotkanie z książką"

Projekt przeznaczony jest dla klasy III Szkoły Podstawowej w Milanowie. Realizacja projektu obejmuje cykl spotkań bibliotecznych odbywających się dwa razy w miesiącu w wymiarze 1 godziny zajęć.

Założeniem projektu jest pozytywny wpływ kontaktu z literaturą piękną i popularnonaukową, dostosowaną do poziomu rozwoju i możliwości odbioru ucznia klasy III, na jego dalszy harmonijny rozwój oraz kształtowanie właściwych postaw społeczno-moralnych. Kontakt z książką oznacza poznawanie utworów literatury dziecięcej i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, umożliwia poznawanie języka literackiego, poszerza wiedzę, sprzyja skupianiu uwagi, rozwojowi wyobraźni, mowy i myślenia, rozumieniu wartości uniwersalnych np. piękna, dobra, przyjaźni i prawdy. Literatura dostarcza także treści, które wzbogacają różne formy działalności dziecka np. działania plastyczne. Utwory literackie zachęcają do zabaw w teatr i inscenizowania literatury dziecięcej, wyzwalają aktywność słowną i ekspresję. Postawy bohaterów literackich mają duży wpływ na zachowania dziecięce.

Realizacja projektu odbywać się będzie w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie przy współpracy z pracownikami biblioteki, rodzicami i innymi osobami.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.


Barbara Adamczyk-Szczurowska
Szkoła Podstawowa w Milanowie


Zaświadczenie onlinenumer online: 91 gości

reklama