Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2848
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program edukacyjny "Komputer pomaga dziecku poznawać świat"

Program przeznaczony jest dla dzieci z oddziału przedszkolnego, czyli w wieku 6 lat.
Ten okres rozwoju cechuje ogromna chłonność umysłu na nowe zagadnienia i wiedzę. Dziecko poprzez swoją ciekawość zdobywa nowe doświadczenia i uczy się radzenia sobie w różnych sytuacjach.
W dzisiejszych czasach umiejętność prawidłowego wykorzystania komputera jest w życiu bardzo przydatna, a często wręcz konieczna.
Trzeba mieć świadomość, że kontakt z komputerem jest dla dziecka najbardziej atrakcyjnym i najmniej nużącym środkiem dydaktycznym. Taka forma nauczania staje się dla dziecka zabawą, a nie obowiązkiem. Komputer zatem z powodzeniem może być wykorzystywany jako narzędzie edukacyjne z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Wiele programów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym jest opracowanych na zasadzie "uczymy się bawiąc" i poprzez zabawę umożliwia zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie takich umiejętności jak logiczne myślenie, kojarzenie faktów, wytrwałość, cierpliwość, szybkie i celne podejmowanie decyzji.
Sposoby wykorzystania na zajęciach komputera są nieograniczone. Można wykorzystywać gotowe oprogramowanie edukacyjne, edytory graficzne , prezentacje multimedialne oraz dostęp do Internetu. Jednak komputer to nie zabawka, praca z nim wymaga odpowiedzialności. Należy więc uczyć dzieci prawidłowego wykorzystywania komputera do nauki i zabawy. Rodzicom natomiast wskazywać odpowiednie programy edukacyjne, aby służyły dzieciom w ich rozwoju.

Program ten w połączeniu z tematyką tygodniową pozwoli na utrwalenie wiadomości oraz poszerzy treści i uatrakcyjni zajęcia.

Przed wdrożeniem programu zapoznałam się z opinią rodziców dzieci na temat wprowadzenia elementów edukacji informatycznej w czasie zajęć. Rodzice poparli mają propozycję, wskazując na brak komputerów większości domów. Wprowadzenie takich zajęć ich zdaniem ułatwiłoby dzieciom w przyszłości sprawniejsze posługiwanie się komputerem i technologią informatyczną.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

mgr Elżbieta Szarota
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jastrzębi


Zaświadczenie onlinenumer online: 165 gości

reklama