Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2542
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Co zrobić by nas słyszano, a nie tylko słuchano. Dzieci trudne w procesie kształcenia.

Propozycja referatu na konferencję szkoleniową.

Przygotowując referat wzięłam pod uwagę fakt, iż aby nauczyciel mógł dotrzeć do ucznia, a co za tym idzie pomóc mu w osiągnięciu sukcesu dydaktycznego, wychowawczego musi go dobrze poznać, zrozumieć symptomy które uczeń do niego wysyła, często bowiem bywają one sprzeczne z tym co dziecko czuje, czego pragnie.
Chciałam również zwrócić uwagę na istotne cechy, którymi powinien charakteryzować się nauczyciel, podkreślając te, które są w naszej pracy najistotniejsze i na których powinniśmy budować swoje relacje z uczniami.
Starałam się również, na podstawie przeczytanej literatury, wskazać kilka metod postępowania, moim zdaniem, niezbędnych w codziennej pracy z uczniami.

Pracy nauczyciela towarzyszy wiele doświadczeń, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Praca z uczniami to nieustanna praca nad sobą. Dobry nauczyciel, wychowawca - to dobry psycholog.
Spróbujmy skierować naszą uwagę na poszukiwanie efektywnych rozwiązań pracy z dziećmi. Z pewnością mamy wiele własnych, na pewno poprawnych, rozwiązań - możemy także wspomagać nasze działania opierając się na wiedzy fachowej tj. badaniach i literaturze. Z pewnością popełnimy wówczas mniej błędów, a efekty będą lepsze i nasza satysfakcja pełniejsza.
Celem przedstawianego referatu będzie również przybliżenie podstawowych wiadomości z zakresu psychologii i pedagogiki, przydatnych w rozwiązywaniu bieżących problemów wychowawczych.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Anna Spyra


Zaświadczenie onlinenumer online: 54 gości

reklama