Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2461
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Co o dysleksji wiedzieć sie powinno - materiały dla rodziców i nauczycieli

Podręczny zestaw informacji dotyczączych trudności w pisaniu i czytaniu, opracowany w formie trzech dwustronnych ulotek, które po złożeniu "na 3", stanowią gotowy materiał do wręczenia rodzicom lub nauczycielom.
Ulotki zostały opracowane w trakcie trwających w Gimnazjum Nr 9 w Szczecinie "Dnie Świadomości Dysleksji". Treści w nich zawarte pochodzą z materiałów Wydawnictwa "Operon" oraz z książki "Uczeń z dysleksją w szkole" prof. M.Bogdanowicz i A.Adryjanek.

Ulotka 1 zawiera program Dni Świadomości Dysleksji w Gimnazjum Nr 9 w Szczecinie czyli propozycje imprez dla uczniów, rodziców i nauczycieli, które mogą sprawić, że dysleksja nie będzie powodem do niepokoju czy wstydu przed rówieśnikami. Zawiera również informacje dotyczące symptomów dysleksji oraz wyjaśnienia podstawowych pojęć związanych z dysleksją rozwojową. Zainteresowani znajdą w niej również propozycje literatury i programów komputerowych z zakresu dysleksji rozwojowej.

Ulotka 2 Dysleksja Rozwojowa - Poradnik dla Rodziców to zestaw informacji niezbędnych dla rodziców uczniów dyslektycznych.
Zawiera:

 • "Dekalog dla Rodziców Dzieci Dyslektycznych" czyli informacje o tym, jak powinno, a jak nie powinno postępować się wobec swojego dziecka dyslektyka,
 • "Katalog rodzicielskich zachowań" czyli o czym rodzice dyslektyków muszą pamiętać,
 • "Dyktando w 10 punktach z komentarzem ortograficznym" czyli propozyję domowego warsztatu terapii dysleksji.

  Ulotka 3 Dysleksja Rozwojowa - Poradnik dla Nauczycieli to zbiór informacji o symptomach dysleksji u uczniów w wieku dojrzewania, jakie prejawiają oni na poszczególnych przedmiotach szkolnych. Ulotka zawiera również wskazówki jak pracować z uczniem dyslektycznym.


  REKLAMA

  Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

  Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
  i naciśnij > > >

  UWAGA:
  Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

  mgr Agnieszka Kurdel
  Gimnazjum Nr 9 w Szczecinie


 • Zaświadczenie online  numer online: 189 gości

  reklama