Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2026
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Podstawy tańca towarzyskiego na lekcjach wychowania fizycznego

Lekcje wychowania fizycznego dają duże możliwości propagowania różnych form aktywności ruchowej. Obok tak popularnych dyscyplin jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, lekkoatletyka czy gimnastyka, można na lekcjach wychowania fizycznego poprowadzić zajęcia z tańca towarzyskiego.

Podobnie jak aerobik są to bardzo ciekawe i atrakcyjne dla młodzieży lekcje, zwłaszcza dla dziewcząt. Doskonalą umiejętności poruszania się, usprawniają motorykę ludzką i koordynację wzrokowo-ruchową oraz wzmacniają kondycję mięśni posturalnych odpowiedzialnych za prawidłową postawę ciała.
Obok walorów fizycznych, oddziaływują również pozytywnie na psychikę uczennic. Likwidują zahamowania, dodają pewności siebie, dają dużo radości i dobrej zabawy.

Poza tym "siłą" tych zajęć jest to, że tego typu lekcje zachęcają do aktywności ruchowej uczennice, które dotychczas nie wykazywały większego zainteresowania lekcjami wychowania fizycznego.

Dlatego też zachęcam wszystkich do prowadzenia tego typu lekcji i prezentuję konspekt lekcji z tańca.
Jako pierwszą lekcję proponuję naukę walca angielskiego. Młodzież, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, bardzo szybko uczy się tzw. "walca po kwadracie", co zachęca ich do dalszej pracy i nauki innych tańców towarzyskich.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Joanna Szurgot


Zaświadczenie onlinenumer online: 55 gości

reklama